Stań się Ekspertem i spraw by reszta Twojego życia była jeszcze lepsza

Każdy człowiek chciałby odnosić sukcesy w tym czym się zajmuje. Być docenianym i najlepszym w swojej branży.

Pewnej grupie się to udaje – są to EKSPERCI, niekwestionowani specjaliści w swojej dziedzinie. Ich wiedza, umiejętności i doświadczenie są niepodważalne.

Tak naprawdę niemal każdy jest w stanie stać się EKSPERTEM w swojej branży, jeśli tylko będzie wystarczająco długo dążył do perfekcji i mistrzostwa w tym co robi.

Niestety ludziom najczęściej nie chce się pracować każdego dnia w taki sposób by stawać się coraz lepszym. Nie chce się zgłębiać jednego, konkretnego obszaru do momentu aż staną się w nim prawdziwymi specjalistami. Najczęściej zatrzymują się na pewnym etapie, bądź zmieniają branżę zaczynając od początku.

Tym czasem Twój los jest w Twoich rękach, to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie, za to jak postępujesz, co robisz i jak dobry jesteś w tym czym się zajmujesz. To Ty możesz stać się specjalistą najwyższej klasy – jeśli tylko tak postanowisz i będziesz nad tym codziennie pracować.

 Każdy kto chce zostać Ekspertem w swojej branży, powinie skupić się na kilku kluczowych elementach:

 • Wyborze określonej dziedziny i dążeniu w niej do mistrzostwa.

Po pierwsze musisz dookreślić to czym chcesz się zająć – musisz mieć do tego absolutną jasność.

Po drugie, konieczne jest abyś sam stał się dociekliwym studentem, tego czym chcesz się później dzielić z innymi. Musisz być bardzo skupiony na wybranym przez Ciebie temacie i obszarze. Nie możesz zmieniać nieustannie koncepcji, bo nie dojdziesz do mistrzostwa w niczym. Skup się tylko na jednym temacie. Zbuduj potężną podstawę dla swojego biznesu.

Dopiero później rób następny krok i twórz dodatkowe rzeczy – pytając klientów czego potrzebują. Najpierw zarznij od mistrzostwa w jednym. I pogódź się z tym, że na samym początku możesz nie mieć  dużych zysków i wielu klientów. Na początku zawsze zaczyna się od niewielkich ilości, one rosną wraz ze wzrostem Twojego mistrzostwa i udoskonalania Twoich produktów.

 • Nieustannym uczeniu się i rozwoju

Ekspert nigdy nie przestaje się uczyć, on nieustannie dąży do poprawiania i udoskonalania tego co robi. Pracuje również nad rozwojem własnym. Dlatego, chcąc zostać Ekspertem, koniecznie musisz:

 1. Czytać Książki, artykuły – min. jedną książkę z Twojej dziedziny w miesiącu
 2. Spotykać się z innymi specjalistami/ ekspertami z Twojej dziedziny. Postanów sobie że minimum raz na 3 miesiące pójdziesz na jakieś szkolenia, seminarium czy konferencje na której będziesz mógł uczyć się od innych specjalistów czy ekspertów z interesującego Cię tematu.
 3. Szukać skutecznych rozwiązań. Obserwuj innych ludzi,  słuchaj rozmów, poszukuj najlepszych wzorów. Zastanawiaj się co może przynosić najlepsze efekty w jak najkrótszym okresie czasu. Wybiera tylko to, co najistotniejsze, to na czym warto się skupić i co jest skuteczne.

 • Wyciąganiu istotnych wniosków i upraszczaniu skomplikowanych idei

Wszystko czego się uczyć i z czego zdobywasz doświadczenie staraj się wkładać w pewne ramy i budować kontekst (schemat, mapę, proste kroki czy model). Chodzi o to by pozostały osoby, które się tego uczą mogły z łatwością to zastosować i wiedziały jak to zrobić.

Dąż do tego, by osoby, które uczą się od Ciebie wiedziały jak zastosować zdobytą wiedzę w życiu oraz miały przekonanie, że mogą to zrobić.

Nieustannie skupiaj się na tym, by wyciągać tylko najistotniejsze wnioski. Uczyć innych tylko tego, co się sprawdza, co jest rzeczywiście skuteczne i przydatne. Twoją rolą jest odsiewanie tak zwanego „ziarna” od „plew”. Jako ekspert musisz zdawać sobie sprawę z tego:

 1. Na co warto zwracać uwagę,
 2. W jaki sposób to o czym mówisz działa
 3. Co to oznaczają pewne rzeczy
 4. Jakich zmian dzięki nim można dokonać.

Podawaj ludziom dowody na to, że to o czym mówisz działa i jest skuteczne. Możesz bywać nawet nieco dyrektywny, mówiąc im na co mają zwracać uwagę. W ten sposób stajesz się trenerem i nauczycielem.

 • Skupianiu się na trzech kluczowych elementach

 1. Wyróżnieniu się.

 W czym jesteś inny i wyjątkowy i mów o tym głośno swoim klientom w sposób dyrektywny i pewny.

2. Dążeniu do doskonałości.

Bądź naprawdę dobry w tym co robisz. Rób naprawdę dobre produkty i dawaj dobre materiały. Bądź profesjonalistą, staraj się dopracować każdy najmniejszy szczegół. Dbaj o swoich klientów, odpowiadaj na maile, telefony, zastanawiaj się jak możesz stać się najlepszym w swojej branży.

3. Pomaganiu innym.

 Miej szczerą chęć pomocy i dzielenia się z innymi swoją wiedzą – szanowaniu odbiorców, dbaj o swoich odbiorców.

Życzę CI powodzenia w dążeniu do bycia Ekspertem – pamiętaj, wszystko zależy od Ciebie – Twój los leży w Twoich rękach.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *