Przekonania budują Twój sukces

Aby osiągnąć sukces,  Ty sama musisz uwierzyć, że dasz radę to zrobić, że potrafisz, że masz na to siłę i chęci.

Jeśli zaczniesz budować wyłącznie wzmacniające Cię przekonania –  uda Ci się osiągnąć dosłownie wszystko, również to, co cała reszta ludzi uzna za niemożliwe.

Zapraszam Cię więc do pracy nad Twoimi osłabiającymi przekonaniami. Jednym z pierwszych kroków umożliwiających zmianę negatywnych przekonań, jest ich zakwestionowanie, czyli poddanie w wątpliwość.

Krótkie ćwiczenie dla Ciebie:

Zrób listę przekonań, na temat siebie, świata, ludzi i wybierz z nich te, które uważasz za osłabiające/negatywne. Następnie, przeczytaj na głos wypisane przez Ciebie zdania (przekonania), a następnie przy każdym z nich, zadaj następujące pytania:

1. Czy to przekonanie jest oparte na faktach?

2. Na ile pomaga mi ono osiągnąć moje bliższe lub dalsze cele?

3. Ile będzie mnie kosztować utrzymanie tego przekonania?

4. Jak bardzo na podtrzymywaniu tego przekonania mogą kiedyś ucierpieć moje kontakty z innymi?

5. Czy cokolwiek dobrego dla mnie (jakieś korzyści) przynosi to przekonanie?

6. Jakie koszty finansowe poniosę, jeśli nie pozbędę się tego przekonania?

Skoro już podjęłaś się trudu odpowiedzi na każde z powyższych pytań, zapewne sama przekonujesz się, że podtrzymywanie negatywnych przekonań nie przyniesie Ci żadnych korzyści, wręcz przeciwnie, będzie ograniczać Twoje działania.

Czas zatem zastąpić je przekonaniami pozytywnymi, wzmacniającymi, dodającymi siły i motywację. Obok każdego ze starych przekonań zapisz przeciwne, takie, które będzie Cię wspierać. Wymaga to pewnego wysiłku – wybierz przekonania, które uznasz za najwłaściwsze. Pisz do momentu aż sama wewnętrznie poczujesz, że zbudowałaś takie, które całkowicie Cię przekonuje.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *