Otaczaj się ludźmi którzy osiągnęli to, czego Ty pragniesz

Czy wiesz, że aż 85% sukcesu w Twoim życiu zależy od umiejętności „postępowania” z innymi ludźmi?

Okazuje się, że zdolność nawiązywania, rozwijania i utrzymywania relacji jest jednym z największych zasobów, koniecznych do osiągnięcia sukcesu.

Innym, równie ważnym czynnikiem jest umiejętność wybierania adekwatnej grupy odniesienia.

Na ile Ty kiedykolwiek zastanawiałeś się:

  • Jaka jest Twoja grupa odniesienia?
  • Jakimi ludźmi się otaczasz?
  • Co oni wnoszą do Twojego życia?
  • Jakie mają poglądy, co myślą o świcie?
  • Jaki standard reprezentują?
  • Jaki mają wpływ na to jak Ty sam żyjesz i funkcjonujesz?

Pewnie nie zaskoczy Cię jak napiszę, że grupy w jakich funkcjonujemy ogromnie determinuje to jacy jesteśmy. Mówi przecież o tym stare mądre przysłowie: „z kim przystajesz, takim się stajesz”.

Ludzie z którymi przebywamy i utrzymujemy kontakty mają ogromny wpływ na nasze życie i wyznaczają nam pewne standardy. Łącznie z tym jak wyglądamy, jakiego słownictwa używamy, jakie cele sobie stawiamy, jakie mamy ambicje, poglądy i przekonania.

Upodabnianie się do innych jest zupełnie naturalnym zjawiskiem, dziejącym się na poziomie nieświadomym i właśnie ze względu na to, kryje się za tym pewne niebezpieczeństwo.

Bardzo szybko identyfikujemy z grupą zaczynając  funkcjonować według jej zasad połączonych z nieodpartym pragnieniem bycia akceptowanym. To może stanowić ogromny problem w sytuacji gdy grupa jest nieadekwatna.

Jeśli chcesz osiągać więcej i być kimś więcej, to musisz dokonać istotnych zmian w swoim życiu, łącznie z grupą odniesienia. Pamiętaj, że naśladując innych w Twoim otoczeniu i robiąc to co oni będziesz otrzymywał dokładnie to co oni.

Zastanów się czy aby na pewno tego chcesz? Jeśli nie to świadomie zmień swoje wzorce i zacznij postępować inaczej. Wzoruj się i naśladuj ludzi którzy osiągnęli to, co Ty chcesz osiągnąć.  

Dlatego wyznacz sobie pewne standardy i zdecyduj, że będziesz przebywał i otaczał się ludźmi których szanujesz, podziwiasz i chcesz naśladować i od których możesz się wiele uczyć. Gdy tylko odnajdziesz adekwatną do siebie grupę odniesienia bardzo szybko zaczniesz dostrzegać zmiany w sobie i swoim funkcjonowaniu.

Pamiętaj jednak, że ludzie sukcesu chcą nawiązywać kontakt z innymi pozytywnymi ukierunkowanymi na sukces osobami.  Zatem aby do nich należeć, musisz stać się osobą z którą oni zechcieli by przebywać.

To jest tak samo jak przy wyborze partnera na życie. Gdy zastanawiamy się jakie cechy miałby posiadać, przykładowo:  przystojny, inteligentny, oczytany, miły, czuły, rozmowny, delikatny, bogaty, z ciekawymi zainteresowaniami itd.To warto zastanowić się nad tym kim Ty musiałbyś się stać aby ten wymarzony partner zechciała z Tobą być?

Co musisz zmienić w sobie by w dniu spotkania takiej osoby, w ogóle ją sobą zainteresować  :)   zastanawiałeś się nad tym kiedykolwiek?

Tak samo jest w każdej innej relacji, również zawodowej. Powinieneś stać się takim człowiekiem z jakimi sam chciałbyś utrzymywać kontakt.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *