Kobieta przedsiębiorcza

 Jak donoszą dane statystyczne, w Polsce w roku 2007, Kobiety prowadziły lub zarządzały co czwartą firmą z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Spośród 2,32 mln zarejestrowanych działalności gospodarczych (dokładnie – 1 mln 63 tysiące), ponad 35 procent samozatrudnionych stanowią Kobiety (źródło: Statystyki Eurostatu).

Aby w pełni zrealizować się zawodowo, coraz więcej Kobiet nie czeka, aż zdobędzie uznanie właściciela firmy, awans czy podwyżkę. Okazuje się, że Kobiety wolą same być właścicielem i decydują się prowadzić swoja własną, niezależną działalność. W ten sposób spełniają się w tym co ich pociąga i pasjonuje, jednocześnie zarabiając na tym satysfakcjonujące pieniądze.

Oczywiście, niektórzy twierdzą, że rozwijanie własnej działalności, opartej na pasji i zainteresowaniach, może wiązać się z ogromnym ryzykiem oraz brakiem czasu na inne aktywności w życiu (gdyż według nich biznes wymaga pracy 24 godziny na dobę).

Bez wątpienia, prowadzenie własnego interesu wymaga nieustannego zabiegania o utrzymanie odpowiedniego poziomu sprzedaży, o odpowiednią jakość produktów i usług oraz o prowadzenie skutecznych działań marketingowych, itd. Są tacy, którym taki styl życia nie odpowiada. Wolą bezpieczną przystań jaką jest praca na etacie.

Jednak okazuje się, że przedsiębiorcze Kobiety, które wybierają drogę do prawdziwej niezależności (także finansowej) i decyduje się rozpocząć własny Biznes mogą zyskać dużo więcej od tych, które tego nie zrobią i najczęściej:

  • Osiągają satysfakcjonującą sytuację finansową, gdyż same decydują o tym ile chcą zarabiać
  • Mają możliwości i czas by realizować swoje plany, marzenia i zaspokajać potrzeby
  • Odczuwają radość z rozwijania się w fascynującej ich dziedzinie
  • Odczuwają satysfakcję z tworzenia nowych rzeczy i poczucie sprawczości, że udało nam się zrealizować podjęte cele
  • Mają możliwość samodzielnej organizacji pracy, wyboru miejsca i czasu realizowania zleceń
  • Mogą wyznaczyć sobie konkretne dni i godziny przeznaczone na pracę, a nawet ustalić system urlopów, np. miesiąc intensywnej pracy, a potem trzy miesiące urlopu
  • Posiadają pewność zatrudnienia – dopóki same kreują swoje produkty do póki będą miały pracę
  • Mają dużą niezależność i elastyczność w wyborze sposobu wykonywania określonych zadań
  • Odczuwają dużo większą satysfakcję niż wówczas, gdy pracowały dla kogoś niż dla siebie

Życzę każdej z Was odwagi w podejmowaniu decyzji i podążaniu za własnymi marzeniami!!!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *