Droga do sukcesu według ‚Quest’

Osiąganie sukcesu wymaga nieustannej pracy nad własnym rozwojem.

Każda z Was, która dąży do osiągnięcia swoich celów, do sukcesów, rozwoju zawodowego i osobistego oraz równowagi w życiu, koniecznie powinna zapoznać się z etapami podróży Quest (polecam fenomenalną książkę „Quest” autorstwa Wojciecha Eichelbergera, Pierra Forthomme i Francoisa Nail).

Zgodnie z „Quest”, droga do sukcesu życiowego i satysfakcji zawodowej, wiedzie przez osiem etapów. Pozytywne przejście każdego z nich, wzbogaca człowieka o nową cnotę. Zrozumienie tego i zastosowanie w życiu, przynosi niebywałe, rewolucyjne wręcz zmiany.

Oto poszczególne cnoty:

  1. POKORA: to akceptacja własnej niedoskonałości i niewiedzy. Przede wszystkim to otwartość i gotowość do ciągłego uczenia się, zadawania pytań, odważnego odkrywania tego co nowe i nieznane.
  2. AUTONOMIA: to zdolność do dokonywania własnych decyzji oraz brania za nie odpowiedzialności. To swoiste oparcie w sobie samym, niezależność myślenia i niezadowalanie się gotowcami.
  3. WIZJA: to zdolność do tworzenia swojej własnej wizji życia, jasność co do swoich aspiracji, marzeń i potrzeb. Aktywne poszukiwanie rozwiązań.
  4. WIARA: to pozytywne myślenie na temat realizacji swojej wizji, to konsekwentne i niezłomne dążenie do realizacji swojego celu.
  5. ODWAGA: to zdolność do przekraczania lęków, obaw oraz podejmowania ryzyka w imię realizacji swojej wizji.
  6. ŚWIADOMOŚĆ: to zdolność dostrzegania siebie i swojej wizji jako jednego z przejawów nieustannego procesu przemiany i rozwoju w świecie.
  7. MIŁOŚĆ: to zdolność dzielenia się swoją wizją ku ogólnemu dobru. Gotowość do współodczuwania i wspierania innych.
  8. WOLNOŚĆ: to zdolność do obrony swojej wizji oraz brak lęku przed jej utratą, zmianą czy przemijaniem.

Pozyskanie każdej z tych cnót, wymaga przekroczenia swoich wewnętrznych ograniczeń oraz wyjścia ze strefy komfortu. Wymaga to cierpliwości i czasu, warto jednak podjąć wyzwanie tej podróży do wnętrza siebie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *