Dopóki żyjesz – żyj pełnią życia!!

„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
Michael Landon

Dzisiaj chcemy natchnąć Cię optymistycznym zapałem :) Łapa każdy dzień swojego życia!!!

Esencję tej idei, oddaje wypowiedź niejakiej Nadine Stair, 86 letniej kobiety, patrzącej na swoje życie z perspektywy czasu.

To niezwykle pouczająca i prawdziwa wypowiedź… Każdy może wyciągnąć z niej coś dla siebie…

„Gdyby mogła przeżyć życie raz jeszcze, odważyłabym się popełnić więcej błędów. Odprężyłabym się, rozluźniła. Byłabym głupsza niż w czasie tej podróży. Mniej rzeczy brałabym poważnie.

Wykorzystałabym więcej szans, pojechałabym na więcej wycieczek, wspięła się na więcej gór i przepłynęła więcej rzek. Jadłabym więcej lodów i mniej fasolki. Miałabym pewnie więcej prawdziwych kłopotów, ale za to mniej wymyślonych.

Widzisz, jestem jedną z tych osób, które są zawsze rozsądne i przytomne, godzina po godzinie, dzień po dniu.

Och, miałam też swoje piękne chwile. Gdyby przyszło mi robić wszystko od nowa, miałabym ich więcej. Nie próbowałabym niczego innego – tylko chwile, jedna po drugiej, zamiast codziennego życia z wyprzedzeniem wielu lat.

Jestem jedną z tych osób, która nigdy się nie rusza bez termometru, butelki z gorącą wodą, płaszcza i parasola. Gdybym mogła zrobić wszystko jeszcze raz, podróżowałabym z o wiele mniejszym bagażem niż w tym życiu.

Gdybym miała ponownie przeżyć życie, na wiosnę wcześniej biegałabym boso i nie zakładała butów do późnej jesieni. Częściej chodziłabym na tańce, częściej jeździła na karuzeli i zbierała więcej stokrotek.”

Nadine Stair

 Nic dodać, nic ująć. Warto nieustannie szukać sposobów na doskonalenie samego siebie, jednak bez nadmiernego skupiania się na byciu idealnym… zdecydowanie lepiej być przykładem dobrego, w pełni żyjącego człowieka!!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *