Zapraszam na moje warsztaty w ramach festiwalu PROGRESSTERON

stopniowe zmianyPodróż Bohaterki – jak skutecznie wprowadzić pożądane zmiany w połowie życia

Wszystkie Panie zainteresowane tematyką przełomu życia oraz sposobami na skuteczne wprowadzanie zmian, zapraszam na swoje warsztaty, które odbędą się na najbliższym Festiwalu PROGRESSTERON, organizowanym przez Dojrzewalnię Róż.

TERMIN: 6 kwietnia 2013r. (sobota) o godz. 13:30-16:30,

MIEJSCE: Warszawa, Poradnia MOP, ul. Boryszewska 4

REZERWACJA MIEJSCA tutaj

OPIS WARSZTATÓW:

Zajęcie dedykowane są kobietom, zainteresowanym tematyką przełomu połowy życia – okresem rozwojowym przypadającym na 35-45 rok życia. Czasem specyficznych przemian, mogących prowadzić do dokonania nowych, pożądanych zmian w życiu. Momentem budzącego się pragnienia by: robić, tworzyć, działać i funkcjonować w inny sposób niż dotychczas – z większym poczuciem sensu, celowości i głębi.

Celem warsztatów jest pomoc kobietom w poradzeniu sobie z przełomem, poprzez zrozumienie mechanizmu jego działania oraz poznanie sposobów skutecznego dokonywania zmian w życiu.

W trakcie zajęć, będziemy dyskutować na temat szans i zagrożeń jakie niesie ze sobą przełom, poruszymy kwestie związane z zaniedbanymi potrzebami i zapomnianymi pragnieniami oraz tym jak o nie ponownie zadbać. Każda z kobiet zyska przestrzeń do wsłuchania się w siebie i zapytania: Dokąd zmierzam? Co chcę osiągnąć? Jaki jest sens moich działań? Czy miejsce w którym jestem obecnie, jest tym czego dla siebie chcę? Co jest dla mnie ważne? Co dobrego mogę dla siebie samej zrobić?

Program szkolenia opracowany został w formie Podróży Bohaterki (inspiracja, zaczerpnięta z książki Joshepa Cambella „Bohater o tysiącu twarzy”), czyli przejściu 5-ciu etapów wprowadzania zmiany w życiu. W trakcie zajęć  uczestniczki stworzą mapę swojej podróży. Rozpoczynając od określenia zmiany jakiej pragną w życiu, po zaplanowanie pierwszego kroku, oswojenie lęku przez zmianą oraz zadbanie o wsparcie i motywację w jej dokonaniu. Zajęcia będą prowadzone w sposób aktywizujący uczestniczki: dyskusje, dzielenie się doświadczeniem, pracę indywidualną i grupową.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *