Liczy się tylko myśl obecna i przyszłość jakiej chcesz dla Siebie

Większość ludzi chciałaby:

osiągać sukcesy
mieć więcej pieniędzy
wieść szczęśliwsze życie.

Ja również się do nich zaliczam, a Ty?

Na ile Ty chciałbyś tego wszystkiego w swoim życiu?

Skoro tak bardzo wszyscy tego pragną, to dlaczego tak mało ludzi to osiąga?

Otóż okazuje się, że Ci którzy tego nie mają, sabotują swoje pragnienia nosząc w sobie przekonania typu:

  • „ja nie zasługuję na sukces”
  • „na pewno mi się nie uda”
  • „pieniądze są brudne”
  • „szczęśliwe życie jest tylko dla wybranych” itp.

W ten sposób pojawia się sprzeczność pomiędzy tym czego pragniemy a tym jakie posiadamy na ten temat przekonania. Tym czasem, to myśli i przekonania nadają kształt naszej rzeczywistości – jesteśmy tam gdzie jesteśmy i tym kim jesteśmy ze względu na sposób w jaki myślimy o sobie i otaczającym nas świecie.

Większość procesów życiowych, takich choćby oddychanie przebiega w sposób automatyczny – bez udziału świadomości. Podobnie jest z procesami psychicznymi, głęboko zakorzenione przekonania podświadomie oddziałują na nasze zachowanie i reakcje.

Nie możesz osiągnąć sukcesu jeśli głęboko i prawdziwie nie wierzysz, że właśnie Tobie się to uda. Nie możesz stać się bogaty jeśli będziesz miał negatywne skojarzenia z pieniędzmi. Bo takie negatywne przekonania będą blokowały Cię przed podjęciem działań w kierunku realizacji tego, czego pragniesz.

Bardzo ważne jest by uświadomić sobie jak Twoje przekonania wpływają na to kim jesteś, jak żyjesz i co osiągasz. Bo aby zmienić swoje życie, musisz zacząć od zmiany swojego myślenia – nie ma innej możliwości. Poniżej znajdują się cztery bardzo proste reguły, które zastosowane w życiu mogą Ci bardzo w tym pomóc.

Reguła przyczyny i skutku

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Każdy skutek (sytuacja w jakiej jesteś, to kim jesteś i co robisz) poprzedzony był jakąś przyczyną. Również to, co zrobisz obecnie będzie miało wpływ na to, co otrzymasz w przyszłości.

Człowiek jest jak żywy magnez, który przyciąga ludzi, okoliczności, wydarzenia i zasoby które są zgodne z dominującymi w umysłach myślami. Pamiętaj, że to na czym się obecnie skupiasz, o czym myślisz i co robisz przyniesie efekty w przyszłości – zastanów się czy aby na pewno właśnie tego dla siebie chcesz?

Reguła wiary

Druga reguła, bezpośrednio odnosi się do Twoich przekonań. Jeśli powtarzasz  sobie w głowie, że szczęście i bogactwo jest tylko dla wybranych a Ty zapewne się do nich nie zaliczasz – to właśnie tak będzie.

Jeśli mamy jakieś myśli i przekonania w głowie, to nieświadomie robimy wszystko, aby znaleźć ich potwierdzenie w rzeczywistości. Dopóki nie zaczniesz wierzyć, że jesteś w stanie osiągnąć to czego pragniesz – to nigdy nie będzie miało prawa zaistnieć. Tylko to w co wierzysz może stać się Twoją rzeczywistością.

Przykładowo, jeśli głęboko uwierzysz, że jesteś predysponowany w swoim życiu do tego by odnieść sukces i zaczniesz działać zgodnie z tym przeświadczeniem, to w końcu sprawisz, że to się ziści.

Reguła pozytywnych oczekiwań

Napoleon Hill w swoich analizach pięciuset najzamożniejszy Amerykanów odkrył, że cechą wspólną łączącą te wszystkie osoby są pozytywne oczekiwania.

Co by się nie wydarzyło w ich życiu, byli oni skłonni zinterpretować to jako, coś co po prostu miało się wydarzyć i potrafili odnaleźć w tym pozytywne strony. Każda przeszkoda i trudność była dla nich zapowiedzią czegoś dobrego i pozytywnego oraz przynosiła ze sobą ogromną naukę.

Pamiętaj, że oczekiwania jakie masz wobec siebie i świata mają ogromną siłę, gdyż determinują Twoje zachowanie, reakcje i działania a to kształtuje Twoje życie.

Reguła mentalnego ekwiwalentu

Na koniec ostatnia reguła, która mówi o tym, że to czego doświadczamy w życiu, stanowi mentalny ekwiwalent tego, co dzieje się w naszym umyśle. Innymi słowy, to co dzieje się wokół Ciebie, jest manifestacją Twojego stanu ducha i umysłu, twoich przekonań, oczekiwań i nastawienia.

Aby zmienić coś w swoim życiu, należy zatem zacząć od siebie samego. Żeby w rzeczywistości cieszyć się dostatkiem, sukcesami, szczęściem, zdrowiem i bogactwem najpierw musi to znaleźć odwzorowanie w nas samych i w tym jak myślimy.

Mam dobrą wiadomość – w każdej chwili możesz zacząć kreować swoje mentalne odwzorowanie rzeczywistości – liczy się tylko myśl obecna i to kim chcesz stać się w przyszłości. Możesz dowolnie pokierować swoimi przekonaniami a to, co myślisz w danej chwili wytyczy bieg Twojego życia.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *