Jak dojrzały mężczyzna po 40 stce, widzi się w roli ojca?

Jak dojrzały mężczyzna po 40 stce, widzi się w roli ojca? Jest to pytanie, które przyświecało badaniu przeprowadzonemu wśród użytkowników serwisu Facetpo40.pl

Uzyskane wyniki okazały się zaskakująco pozytywne i szalenie interesujące.

Ankietę wypełniło 1 000 mężczyzn w wieku 40-49 lata (to była dominująca grupa wiekowa, bo aż ok. 85%). Ankietowani odpowiadali na szereg pytań dotyczących postrzeganiem siebie samego w roli ojca oraz innych kwestii związanych z rodzicielstwem.

Dzięki swoim odpowiedziom, ojcowie, nakreślili obraz, który jest niezwykle budujący. Nie ukrywam jednak, że wzbudzający również we mnie pewne wątpliwości, którymi chcę się z Państwem w tym artykule podzielić.

Badaniem tym, zainteresowałam się głównie ze względu na przedział wiekowy jaki reprezentowali ankietowani.  Nie trudno zauważyć, że obejmuje on okres tak zwanej połowy życia, czyli temat w którym się specjalizuję. To spostrzeżenie stało się impulsem do postawienia sobie następującego pytania: Jak przemiany wewnętrzne, których doświadczają osoby w przełomie życia, wpływają na ich funkcjonowaniem w roli rodzica?

Rozbudzona ciekawość, skłoniła mnie do dokładniej analizy wyników ankiety. Przy okazji miała również przyjemność przekuć swoje spostrzeżenia w formę komentarza, który został zamieszczony w raporcie przygotowanym przez portal Facetpo40.pl. Osoby zainteresowane tym raportem odsyłam na stronę portalu (zobacz tutaj), gdzie mogą go pobrać za darmo w formacie pdf.

W niniejszym artykule pragnę podzielić się z Państwem kilkoma ciekawymi spostrzeżeniami, które uchwyciłam przygotowując komentarz. Poniżej umieszczam jego fragment zawierający najciekawsze wnioski. Czytaj dalej….

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *