Grupa rozwojowa 30+

GRUPA ROZWOJOWA 30+
„TWOJA PODRÓŻ PRZEZ 6 SFER”

 

iStock_000016885830Small

Życie każdego człowieka jest jak podróż… wędrujemy przez życie, wybranymi przez Siebie ścieżkami – czasami świadomie a czasami zupełnie przypadkowo.

Jednak w trakcie każdej wyprawy, prędzej czy później, przychodzi taki moment w którym usłyszymy swoje „wyzwanie”. Nie da się go nie usłyszeć. Można go nie podjąć – jednak nie da się przejść obok niego obojętnie…

Objawia się ono wewnętrznym odczuciem, że nadszedł czas na zmianę, że pora obrać inną, bardziej właściwą ścieżkę. To, takie budzące się pragnienie robienia, tworzenia, działania i życia w inny sposób niż dotychczas – z większym poczuciem sensu, celowości i głębi.

Pojawia się jednak pewna trudność. Nie można podjąć tego wyzwania, gdy nie zna się odpowiedzi na pytania: Dokąd zmierzam? Co chcę osiągnąć? Jaki sens chcę nadać swojemu życiu? Co jest dla mnie ważne? Jakie jest mój cel?

 • Na ile Ty sama czujesz, że nadszedł dla Ciebie taki moment w życiu, w którym pragniesz zmiany?
 • Chcesz czegoś więcej od życia…?
 • Chcesz odkryć swojej wewnętrzne pragnienia i dążenia oraz znaleźć dla siebie nowe cele – jednak nie wiesz jak to zrobić?

Zapraszam Cię do podjęcia „wyzwania” i przejścia swojej własnej PODRÓŻY PRZEZ 6 SFER ŻYCIA.

Dla kogo jest grupa rozwojowa – 6 sfer?

 • Dla kobiet, które wchodzą w okres przełomu połowy życia (wiek 30+) i nie są zadowolone z tego jak wygląda ich funkcjonowanie w niektórych sferach życia i są gotowe by dokonać istotnych zmian.
 • Dla tych, które chcą „przyjrzeć się” temu, jaką ścieżką kroczą obecnie i gdzie to je może doprowadzić.
 • Dla chcących odnaleźć odpowiedź na pytanie – Czego ja tak naprawdę chcę od swojego życia i jak mogę tego dokonać?
 • Dla kobiet, które chcą odkryć własne cele i dążenia życiowe oraz wyznaczyć dla siebie nową ścieżkę w wybranych sferach życia.

Na czym polega udział w grupie rozwojowej – 6 sfer?

Program 6 sfer, to cykl 6-sciu spotkań, każde poświęcone jest innej sferze życia. Grupa kobiet wchodzących w okres przełomu połowy życia (30+) spotyka się regularnie, co dwa tygodnie na takie 6 godzinne spotkanie, by zdobyć wiedzę i kompetencje, porozmawiać, posłuchać i przyjrzeć się swojemu funkcjonowaniu w każdej ze sfer.

Spotkania mają formę warsztatową z silnym naciskiem na aktywność grupy – dyskusje, dzielenie się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, wiedzą – oraz ćwiczenia indywidualne i grupowe.

W atmosferze wzajemnego zaufania, bliskości i bezpieczeństwa będziemy uczyć się od siebie, nabywać nowe kompetencje i dokonywać zmian.

Jakie będziesz miała korzyści z udziału?

Będąc uczestniczką grupy rozwojowej – 6 sfer:

 • Rozwiniesz 6 kluczowych sfer swojego życia a w niektórych dokonasz istotnych zmian.
 • Zdobędziesz rzetelną wiedzę psychologiczną na temat optymalnego funkcjonowania w każdej z tych sfer.
 • Dowiesz się jakich zmian warto byłoby dokonać w swoim funkcjonowaniu aby podnieść jakość swojego życia osobistego i zawodowego.
 • Poznasz i nauczysz się wielu skutecznych narzędzi oraz metod ułatwiających i przyśpieszających dokonanie pożądanych przez Ciebie zmian.
 • Pogłębisz swoją samoświadomość, zyskasz większą kontrolę i pewność siebie.
 • Poznasz ciekawe kobiety i będziesz mogła uczyć się na bazie ich doświadczenia.
 • Zyskasz czas i przestrzeń na to by wsłuchać się w siebie, przyjrzeć swojemu funkcjonowaniu w poszczególnych sferach i zadać sobie wiele rozwojowych pytań.

„Rozkwit” jakiego możesz doświadczyć dzięki harmonijnemu rozwojowi, istotnie wpłynie na jakość Twojego życia. A wraz ze zmianą Ciebie, zmieni się również Twoje otocznie, ludzie, oraz jakość sytuacji i doświadczeń jakie będą Cię spotykać.

Program grupy rozwojowej 6 sfer:

Każde spotkanie poświęcone jest jednej sferze życia:

Sfera 1. JA I MOJE EMOCJE

Na pierwszym spotkaniu skupimy się na sobie i własnych emocjach. Porozmawiamy o umiejętności słuchania i dbania o samą siebie. W trakcie, będziesz miała szansę zadać sobie pytania: Czy wiem czego dla siebie chcę? Czy umiem dbać o swoje potrzeby? Czy jestem wrażliwa na własne emocje? Czy żyję swoim życiem?

Sfera 2. JA I MOJE RELACJE Z LUDŹMI

Na tym spotkaniu, przyjrzymy się bliżej temu jak kształtujesz swoje relacje z ludźmi: bliskimi, rodziną, dziećmi, partnerem/partnerką, przyjaciółmi i współpracownikami. Zobaczymy czego brakuje Ci w tych relacjach, co chciałabyś zmienić i  jak chciałabyś się czuć z innymi. 

Sfera 3. JA I MOJA PRACA (SAMOREALIZACJA)

Ten warsztat poświęcony będzie Twojej samorealizacji. Porozmawiamy o tym, co robisz i czy przynosi Ci to satysfakcję. Czy wykonywana przez Ciebie praca daje Ci szanse rozwoju oraz jakie są Twoje pasje. Będzie to czas na to, by zastanowić się czy „miejsce” w którym jesteś – jest tym czego dla siebie chcesz, będziemy się wzajemnie inspirować i dzielić doświadczeniem.

Sfera 4. JA I MOJE CIAŁO

Czwarte spotkanie poświęcone będzie twojej energii, ciału, wyglądowi… temu czy dbasz o siebie, jak wyglądasz i jak się z tym czujesz. W jaki sposób się odżywiasz, czy dbasz o sen, relaks, wypoczynek i sport? Czy wiesz w jaki sposób odnawiać swoją energię? Zastanowimy się jak możesz wprowadzić zdrowe nawyki do codziennego funkcjonowania aby znacząco podnieść poziom codziennej energii, zyskać witalność i zdrowy wygląd.

Sfera 5. JA I MOJA WIARA W SIEBIE (PEWNOŚĆ SIEBIE)

Jeśli chcesz mieć pewność siebie, być szczęśliwa, osiągać sukcesy i mieć poczucie spełnionego życia, to musisz zbudować w sobie wspierający system przekonań na temat samej siebie. To właśnie on nadaje kształt Twojej rzeczywistości – jesteś tam gdzie jesteś i tym kim jesteś, ze względu na sposób w jaki myślisz o Sobie i otaczającym Cię świecie. System przekonań, jaki posiadasz ma ogromną moc – zarówno niszczenia jak i tworzenia.

Ile razy słyszałaś „głos w swojej głowie”, mówiący: to się nie uda; jestem do niczego; to bez sensu; nie dam rady… W trakcie spotkania, będziemy pracować nad sposobami zmiany Twojego sposobu myślenia na temat samej siebie, tak by był dla Ciebie wspierający i dodający siły.

Sfera 6. JA I MÓJ AUTORSKI SCENARIUSZ ŻYCIA

Szóste spotkanie, będzie to rodzaj warsztatów podsumowujących w trakcie których będziesz pracowała nad własnym planem tego, co chcesz zrobić i zmienić w swoim życiu i funkcjonowaniu – tak, by zacząć pisać własny, autorski scenariusz życia.

Rozwój i doskonalenie tej sfery pozwoli Ci na jasne określanie swoich prawdziwych celów i tworzenie planu działań dzięki czemu będziesz realizować to, czego pragniesz.

Forma realizacji:

 • Realizacja całego programu trwa 3 miesiące. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w soboty, trwają ok. 6 godzin.
 • Grupa składa się maksymalnie z 12 kobiet w wieku 30+ i jest to stała grupa (jest to bardzo ważne dla zbudowania atmosfery bezpieczeństwa, zaufania, otwartości i szczerości wobec siebie).