Buduj swoją pozycję jako ekspert w dzidzinie, która Cię pasjonuje – to pierwszy krok do suckesu

Każdy, dosłownie każdy człowiek posiada pewne tematy, które szczególnie go interesują, pasjonują i ciekawią. Zdecydowana większość ludzi ma nawet kilka takich tematów i z wielkim prawdopodobieństwem jeden z nich można rozwinąć w prawdziwą, pełną pasję. Zapewniam Cię, że i Ty posiadasz coś, co szczególnie Cię interesuje. Jedyne co musisz zrobić, to odkryć, co to jest!

Oczywiście, jeśli już teraz posiadasz głęboką wiedzę w określonej dziedzinie (wynikającą chociażby z Twojego doświadczenia); jeżeli wiesz już, co stanowi Twoją pasję i dokładne wiesz, czym chcesz się zająć – Jesteś wielką szczęściarą!! Gdyż jest to pierwszy, najważniejszy krok do osiągnięcia sukcesu i budowania swojej pozycji jako ekspert.

Aby stać się prawdziwym, osiągającym sukcesy ekspertem musisz całkowicie poświęcić się  jednemu, wybranemu tematowi. Następnie wytrwale się go uczyć i zgłębiać go do momentu, aż będziesz wiedzieć absolutnie wszystko, co do tej pory w tej dziedzinie odkryto. Tylko takie wytrwałe „drążenie tematu” może zaowocować prawdziwą, wszechstronną wiedzą z danej dziedziny, a w konsekwencji dużymi pieniędzmi, uzyskiwanymi z dzielenia się wiedzą z innymi. Wybierz zatem jeden temat, ucz się go, a następnie buduj na jego podstawie swój biznes.

Dopiero wtedy, gdy wystarczająco zgłębisz daną niszę, możesz pomyśleć nad urozmaiceniem jej dodatkowymi tematami – ale nie wcześniej!!

Wielu ludzi niestety popełnia ten błąd. Zaczynają się czegoś uczyć, robią to przez jakiś czas, po czym zniecierpliwieni brakiem szybkich efektów, zaczynają chwytać się czegoś innego. W ten sposób nie są w stanie niczego dogłębnie poznać. Nie mają cierpliwości, która jest niezbędna, aby stać się ekspertem a na to potrzeba czasu. Pomyśl, co by się stało, gdybyś tak (jako jedna z niewielu) postanowiła wytrwale trzymać się jednej dziedziny? Zapewniam Cię, że szybciej niż się spodziewasz, zdobyłabyś zdecydowanie głębszą i kompleksową wiedzą w danym temacie. Uwierz, że czas poświęcony jednej dziedzinie wart jest tego poświęcania. Poza tym, opanowanie mistrzostwa w dowolnej dziedzinie zabiera dokładnie tyle czasu, ile zechcesz na to poświecić. Jeśli zdecydujesz się pracować codziennie nad swoim sukcesem, osiągniesz efekty dużo szybciej, niż gdybyś siadała do tego raz w tygodniu, bądź raz w miesiącu. Wszystko zależy zatem od podjętych przez Ciebie decyzji i o od Twojej determinacji.

Tak naprawdę, tematyka jaką mogłabyś się zająć może być niemal dowolna, nawet taka, o której w tym momencie nic nie wiesz. Oczywiście, jeśli osiągnęłaś już sukcesy w konkretnej dziedzinie, masz doświadczenie, bądź znasz swoją pasję, nie wahaj się wykorzystać jej do budowania swojej pozycji jako eksperta. Jeśli natomiast, jesteś w momencie dokonywania wyboru, to pamiętaj, że powinien on być równoznaczny z wyborem pasji życia.

Aby pomóc Ci w tym pomóc, proponuję zastanowienie się nad kilkoma ważnymi pytaniami, które pomogą w dookreśleniu tego, co znajduje się w kręgu Twoich zainteresowań, tego co lubisz, co Cię pociąga i pasjonuje.

  • Czy już teraz jest Coś, o czym kochasz opowiadać i co Cię fascynuje?
  • Jak mógłby brzmieć temat, który nawiązuje do tego, co kochasz robić już teraz?
  • Czego zawsze chciałaś się uczyć?
  • Czy przeżyłaś coś przełomowego, trudnego w swoim życiu, a co mogłoby okazać się pomocne dla innych?
  • Wybierz taki temat, którym będziesz mogła żyć, oddychać i mówić o nim przynajmniej przez najbliższe pięć lat

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *